מכינה לחיים

מכינה לחיים
במכינה זו ילמד השמיניסט את יסודות היזמות החברתית, יקבל ידע תיאורטי ומעשי בהובלת מיזמים, ויפעל למציאת פתרונות חדשניים לבעיות חברתיות אותן הוא מזהה בתיכון ובקהילה. אחרי סדנת קאוצ'ינג התלמידים יאתרו את הצורך החברתי ויוציאו אותו לפועל. מלבד הכלים לחיים שיקבלו התלמידים מעצם הלימוד והעשייה הדרך לשם תלמד אותם לא פחות.

המטרה: למידה להתמודדות מול בירוקרטיה, אתגרים, אכזבות, סבלנות וכמובן כלי חשוב נוסף להכנה לחיים הוא הכרת הטוב לבאר ממנה שתית. המיזם, לרווחת בית הספר או הקהילה, תמקם את בית הספר כבית ספר עם מודעות ועשייה חברתית מיוחדת.

הדרך שלנו אל

היעד

המכינה תפעל פעמיים בשבוע ותתרכז בבניית הפרויקט החברתי והקוצינג האישי. שני הימים יפתחו בלימוד תורני כאשר יום היזמות ייפתח בסוגיות חברתיות מהמקורות ועכשוויות עם מבט תורני לחיים והיום השני ייפתח בברור כוחות האדם הטמונים עם הכוונה להוצאה מהכח אל הפועל

תוכנית שהצליחה בעשרות בתי ספר!

השלבים שלנו להצלחת התכונית

התוכנית צמודה לאורך כל הדרך להתווית כיוון ודרך של מנהל בית הספר ועם זאת מאפשרת לו לייצר תהליכי אבחון, תכנון ויישום במעגלים רחבים בתוך בית הספר ואף בקהילה והרשויות.

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם

נושאי התוכנית

בניית התוכנית הינה ייחודית ופרטנית לכל מוסד ובית ספר שפונה אלינו, כדי לתפור חליפה למוסד ולצרכים שלו. בעקבות כך יפתח החלק הראשון של היכרות המוסד בשתי פגישות:

01

ישיבת תכנון ראשונית עם המנהל, הבנת הצרכים, השותפים הפוטנציאליים והתשתיות הקיימות לטובת התהליך

(צוותים, בעלי תפקידים, מפת שיתופי הפעולה בצוות)

02

ישיבה עם מספר מצומצם של אנשי צוות לפי בחירת מנהל, לתכנון ראשוני עם גמישות מירבית לקביעת תהליך אופטימלי מותאם לכל בית ספר

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם