אמונתך בלילות

אמונתך בלילות
כאן לומדים תורה לנשמה ולשמה אחרי שעות הלימודים. אנחנו מאמינים שלימוד מן המקורות מתוך שיח על התהליכים והנפש שלנו בגיל ההתבגרות יכולים לפתוח פתח של קשר משמעותי וחונך והן הזדמנות לגעת בסוגיות הבוערות של הגיל. המפגשים נערכים באמצעות כיבוד ודמות מדריך או מדריכה לאחר שעות הלימודים כדי ליצור חיבור שאין בו קשר של סמכות אלא אהבת התורה לשמה. השנה פועלות כ30- קבוצות לימוד ובימים אלו נפתחות קבוצו נוספות.

החזון: אמונתך בלילות מהווה זרוע של תוכנית אפיקים המקשרת בין הבית והשכונה ובין התורה החיה בהמשך לכותלי בית הספר. זאת באמצעות רשת שיעורי תורה עבור תלמידי בית הספר החפצים בכך מחוץ לשעות הלימודים באזור מגוריהם. תלמידי אמונתך בלילות מהווים כח חלוץ תורני שמשפיע על שאר התלמידים בבית הספר, הם מפעילים מבצעים ויוזמות דתיות –ערכיות לכלל התלמידים בבית הספר.

הדרך שלנו אל

היעדים

  • יצירת חבורת לימוד מגובשת וקרובה שמאפשרת שיח פתוח
  • פיתוח הרגלי למידה וההבנה בקרב התלמידים שלימוד מידות ואמונה אינו רק מטלה בית ספרית אלא פעילות מהנה וחברתית.
  • הרחבה של הגלים והאדוות של לימוד התורה ההשפעה שלו, ויצירת לחץ חברתי חיובי למען הלימוד.

תוכנית שהצליחה בעשרות בתי ספר!

הדרך שלנו להצלחת התכונית

בכל שבוע נפגשת קבוצת התלמידים ללימוד משותף עם מדריך אפיקים\ רב\ מחנך בענייני מידות ואמונה – בלימוד מסודר ועקבי שמטרתו לבנות שיעור קומה ולהעביר את התלמידים תהליך רוחני-פנימי.

הלימוד מתקיים בבית הכנסת או בבית מוביל הקבוצה, בשכונה בה מתגוררים התלמידים ומחזק את הקשר בין התלמידים לבית הכנסת "במגרש הביתי שלהם". האווירה בלימוד – קלילה ונעימה ומלווה בכיבוד קל.

בכל שיעור ישנו דגש ומקום לשאלות ולבטי התלמידים בענייני דיומא ובעניינים המעסיקים אותם.

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם

נושאי התוכנית

בניית התוכנית הינה ייחודית ופרטנית לכל מוסד ובית ספר שפונה אלינו, כדי לתפור חליפה למוסד ולצרכים שלו. בעקבות כך יפתח החלק הראשון של היכרות המוסד בשתי פגישות:

01

ישיבת תכנון ראשונית עם המנהל, הבנת הצרכים, השותפים הפוטנציאליים והתשתיות הקיימות לטובת התהליך

(צוותים, בעלי תפקידים, מפת שיתופי הפעולה בצוות)

02

ישיבה עם מספר מצומצם של אנשי צוות לפי בחירת מנהל, לתכנון ראשוני עם גמישות מירבית לקביעת תהליך אופטימלי מותאם לכל בית ספר

אנחנו מאמינים שלימוד מן המקורות מתוך שיח על התהליכים והנפש שלנו בגיל ההתבגרות יכולים לפתוח פתח של קשר משמעותי וחונך והן הזדמנות לגעת בסוגיות הבוערות של הגיל. המפגשים נערכים באמצעות כיבוד ודמות מדריך או מדריכה לאחר שעות הלימודים כדי ליצור חיבור שאין בו קשר של סמכות אלא אהבת התורה לשמה.

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם