אבני חפץ

אבני חפץ

בהובלת הרב יצחק בן פזי

תלמידים רבים פוגשים הלכות מסוימות בפעם הראשונה בספרי ההלכה, שחור על גבי דף. תוכנית אבני חפץ מבקשת להחזיר את המוקד להלכה שמתגלמת בתורת חיים. במהלכה אנו יוצרים מצבים חוויתיים ומהנים כדי ללמד את התלמידים את ההלכות הקשורות לכך. לדוגמה: על האש כדי להסביר לתלמידים כיצד מתנהלים בנוגע לכשרות מסביב למנגל, טיול בשוק כדי ללמוד על תרומות ומעשרות. שאיפתנו בתוכנית זאת היא להחזיר את ההלכה אל חיי המעשה, ולכבד את המסורות ההלכתיות שהתלמידים השונים באים איתן מהבית. כך נוכל ליצור חיבור ורלוונטיות וזיכרון פיזי ממשי בין ההלכה לחיים עצמם.

המטרה: יצירת אקלים בית ספרי ותכנית לימודים המותאמת לעקרונות עבודת ה' בקהילה המסורתית תוך יצירת זיקה בין החינוך הדתי בבית הספר לבין החיים הדתיים בבית משפחת התלמיד ובקהילת המוצא.

קהל

היעד

התכנית תפנה בשלבים לשלושה מעגלים מתרחבים

מנהל המוסד וצוות ההנהלה , צוות המורים , התלמידים והקהילה.

תוכנית שהצליחה בעשרות בתי ספר!

השלבים שלנו להצלחת התכונית

התוכנית צמודה לאורך כל הדרך להתווית כיוון ודרך של מנהל בית הספר ועם זאת מאפשרת לו לייצר תהליכי אבחון, תכנון ויישום במעגלים רחבים בתוך בית הספר ואף בקהילה והרשויות.

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם

נושאי התוכנית

בניית התוכנית הינה ייחודית ופרטנית לכל מוסד ובית ספר שפונה אלינו, כדי לתפור חליפה למוסד ולצרכים שלו. בעקבות כך יפתח החלק הראשון של היכרות המוסד בשתי פגישות:

01

ישיבת תכנון ראשונית עם המנהל, הבנת הצרכים, השותפים הפוטנציאליים והתשתיות הקיימות לטובת התהליך

(צוותים, בעלי תפקידים, מפת שיתופי הפעולה בצוות)

02

ישיבה עם מספר מצומצם של אנשי צוות לפי בחירת מנהל, לתכנון ראשוני עם גמישות מירבית לקביעת תהליך אופטימלי מותאם לכל בית ספר

מעוניינים בתוכנית המיוחדת לבית הספר שלכם?

השאירו פרטים ואחד מהרכזים שלנו יחזור אליכם בהקדם