מרגש עד דמעות – סיפור לעשרת ימי תשובה – אמונתך בלילות

אמונתך בלילות
אמונתך בלילות

לשמוע מכלי ראשון את מה שמספר קובי, אחד הנערים שמשתתפים בפרויקט #אמונתך_בלילות . לא נגענו:

אני בא מבית שנקרא היום מסורתי, הזהות הדתית שלי מעולם לא הייתה ברורה לי. מכבדים את המסורת, קצת שומרים שבת וקצת לא, אבא יותר דתי אמא פחות. בשבילי, הם החליטו על חינוך במקיף דתי. מצאתי את עצמי גדל לתוך עולם מבלבל ולא מוגדר.
בכיתה י' הגיע מדריך "אפיקים" שבא מידי שבוע לכיתה לפגוש אותנו ולשוחח על הזהות הדתית שלנו והמשמעות שלה בעולם המאתגר שלנו. בשבילי זה בא בדיוק בזמן והחלטתי שאני חייב להבין את עצמי יותר. עוזי המדריך הציע לי להצטרף לקבוצת "אמונתך" שבה תהיה לי הזדמנות נוספת ללמוד ולהכיר יותר לעומק את התורה. התמכרתי למפגשים ובייחוד למדריך עוזי שפתח את ליבו ודיבר אלינו בגובה העיניים.
תקופה מסויימת ממש התחזקתי במצוות, בשמירת שבת, הנחתי תפילין כל יום ואז התחלנו ללמוד במפגשים את הלכות ציצית ועוזי הצדיק קנה לכולנו ציציות. מיד קיבלתי על עצמי לשים ציצית תמיד.
עברה תקופה, ההתלהבות פחתה וחזרתי לשגרת החיים. פחות שמירת שבת פחות תפילין, רק את הציצית לא הורדתי ממני.
ערב אחד בחופשת הקיץ, כמה חברים מהשכונה מספרים לי על מסיבת חוף שהולכת להיות בלילה שאסור לי לפספס, אני מצטרף כמובן.
האלכוהול נשפך כמים, סביבי בני ובנות נוער בני גילי עמוסי הורמונים, מוזיקת טראנס ואין צורך להרבות בתיאורים על האווירה מסביב.
מתוך אדי האלכוהול אני מוצא את עצמי במרכז הרחבה רוקד בנים ובנות יחד כשהציציות שלי מקפצות יחד איתי ואני שואל את עצמי איך זה יכול להיות שהציצית תהיב חלק מהמצב הרוחני הירוד שאני נמצא בו. בהחלטה של רגע, אני מושך את הציצית מבעד לחולצה וצועד לאחד מפינות החוף להניח אותה בצד. כשפתאום אני תופס את עצמי ואני מתחיל לבכות בקול, מה עשיתי? הורדתי את הציצית? הדבר האחרון שעוד נשאר מכל מה שקיבלתי מעוזי המדריך? באותו רגע הרמתי טלפון לעוזי ובבכי ביקשתי ממנו, עוזי תבוא מהר הורדתי את הציצית. אני כאן בחוף במסיבה בוא בבקשה תיקח אותי מהר. אסור לי להשאר כאן עוד רגע אחד.
עוזי, בלי לשאול שאלות יוצא מאחד מערי השפלה לאסוף את תלמידו משכבר הימים וכל השאר היסטוריה.

זה סיפור לעשרת ימי תשובה, סיפור שיכול ללמד כמה כוח טמון בהחלטה טובה אחת.
אנחנו בקרן חרו"ת הכפלנו בשנה האחרונה את "אמונתך בלילות" מ40 ל80 קבוצות בשנה הזאת.
אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים איתנו במיזם החשוב הזה ולתת את כספי "פדיון הכפרות" לעוד בני נוער שזקוקים ליד מכוונת בגיל הקריטי הזה. כנסו ללינק הזה ותהיו חלק ממיזם חשוב זה – https://www.jgive.com/he/donation_targets/2774?currency=ILS&preview=true

(בתמונה: סדנת ציציות לתלמידי אמונתך בלילות)

השארת תגובה